LInkedIn profil profin? Így csináld!

Karrierszerviz

A LinkedIn egy kifejezetten álláskeresésre és szakmai kapcsolatépítésre szolgáló közösségi oldal. Felhasználói aktív vagy passzív álláskeresők, javarészt felsőfokú szakmai képesítéssel. 400 millió felhasználója van világszerte, Magyarországon ez a szám 700.000, ami dinamikusan növekszik. Az utóbbi években a fejvadászok munkájának egyik legfontosabb felületévé vált, több mint 1000 magyar toborzó kolléga használja. A fejvadászoknak és nagy cégek HR-eseinek hozzáférésük van a felhasználók számára zárt adatbázishoz, így könnyen megkereshetnek Téged, egy-egy állásajánlattal. Ahhoz, hogy tudd, hogy kell kinéznie a profilodnak, nem árt tudni, hogy találhatnak Rád.

A keresés

A fejvadászok különféle feltételek alapján szűrhetik a LinkedInen regisztráltak adatbázisát. A szűrési feltételek általában a szakmai tapasztalat, a szakterület, a tapasztalat évei, esetleg konkrét cégekkollégái, nyelvtudás vagy speciális tapasztalatok. Így fel tudják venni a kapcsolatot a pozíciókra megfelelőnek tűnő álláskeresőkkel.

Alaposság!

A kulcsszavas és tematikus keresések miatt fontos, hogy nagyon részletesen töltsük kis profilunkat, paraméterezzük magunkat. A LinkedIn profil kialakítása nem 5 perc, de érdemes bele időt és energiát fektetni, kiemelten akkor, ha senior vagy közép-, és felsővezető pozíciót keresel. Add meg szakmai tapasztal A fényképpel ellátott profilokat nagyobb arányban nézik meg, ezért tölts fel profi képet is!

Ismerősök

Míg a Facebookon nem szívesen igazolunk vissza ismeretlentől származó jelölést, addig a LinkedIn-en bátran építsük a kapcsolati hálónkat idegenekkel is, hisz ezek az idegenek gyakran fejvadászok vagy HR-esek, akiknek az önéletrajzunk felkeltette érdeklődését. Mi több, keresd meg Te magad a nagy fejvadász cégek munkatársait és jelöld be őket! Minél nagyobb a kapcsolati tőkéd, annál nagyobb eséllyel keresnek majd fel egy ajánlattal.

Részletek

A LinkedIn angol nyelvű, így középfokú angoltudást igényel használata.Viszonylag egyértelmű, hogy az egyes szekcióba milyen információkat kell írni, de igen nagy jelentőségük van a már említett kulcsszavaknak. Az oldal jelzi, hogy hány százalékosan töltöttük fel profilunkat, törekedjen a 100%-ra! Ez időt igényel, és folyamatos frissítést. A LinkedIn-en sok szakmai csoport is fellelhető, érdemes belépni ezekbe, gyakran publikálnak állásajánlatokat.
Ha szeretne professzionális LinkedIn profilt, olyan speciális tippekkel, hogy biztosan megtalálják a legjobb ajánlatokkal, érdeklődjön kollégáinknál a képzésekkel kapcsolatban, vagy ismerje meg csomagjainkat!