Jó tíz-tizenöt évvel ezelőtt a munkaerőpiac és vele együtt az álláskeresés is lényeges egyszerűbb volt, mint napjainkban. Elég volt átnyálazni a helyi újságokat, körbekérdezni az ismerősök körében, elküldeni egy önéletrajzot a potenciálisnak tűnő cégekhez, és akár néhány hét alatt lehetett váltani.
Ma sokkal nehezebb helyzetben vannak azok, akik szeretnének elhelyezkedni, jobb helyet találni vagy előrelépni. Számtalan buktatója van a kiválasztási folyamatnak. Hol keressek? Hogyan keressek? Hova regisztráljak? Milyen önéletrajzot írjak? Mennyi lehet a reális bérigényem? Mennyi idővel kell, hogy számoljak, amíg sikerülhet elhelyezkedni? Hogy lesz nekem minderre időm? A kérdések és bizonytalanságok sora végtelen.
Karrier-tanácsadással is foglalkozó fejvadász cégként pontosan látjuk, mennyire nehéz helyzetben is vannak az álláskeresők, ugyanakkor sokszor teljes téves információk és berögződések alapján próbálják elérni karriercéljaikat, ami sikertelenséghez vezet. Lehet bosszankodni azon, hogy hetekig nem jelez vissza a munkáltató a pályázásra, vagy hogy sehonnan nem keresnek fel, és hogy rosszul végzik munkájukat a HR-esek, de helyette lehet felkészülni, és megismerni az álláspiacot is annak érdekében, hogy sikeres legyen a keresés. A karrier-építés munka. Hiányszakmák ide- vagy oda, a sok betöltetlen hely nem jelenti azt, hogy azokért ne lenne nagy a verseny, vagy hogy a pályázónak elég kettőt mosolyogni, és aranytálcán kínálják neki a kiemelkedő bérrel, és csodálatos juttatási csomaggal járó pozíciót.
Az a bizonyos sült galamb…
A 21. századi álláskeresőknek meg kell, ismerniük azokat platformokat, ahol keresni tudnak, vagy ahol meg tuják mutatni magukat a piacnak. Regisztrálniuk kell adatbázisokba a megfelelő kulcsszavakkal, tudatosan kell építeniük a LinkedIn kapcsolati tőkéjűket, a szakmai múltukat megfelelően reprezentáló önéletrajzot kell írniuk, jól kell szerepeljenek az interjún, és ami mindenek előtt áll, pontosan ismerniük kell a saját céljaikat, erősségeiket, és hogy milyen cégnél látnák magukat hosszútávon.
Mára minden felgyorsult. A piac dinamikusabb lett, sok a nyitott pozíció, de sok pályázó is. El kell fogadni, hogy ahogy ingatlanhoz is nehezebb ma hozzájutni, úgy sokszor egy új, ideális állást is nagyobb munka elnyerni. De nem lehetetlen. Azt tanácsoljuk, hogy a háborgás helyett mindenki tegyen azért, hogy előrelépjen karrierjében, mert ez ma sem lehetetlen, csak időt, és energiát kíván, amit sokan elfelejtenek beletenni.
Ha szeretnél szakértő segítséget a pályázáshoz, most egy egy napos intenzív képzésen, a Karrierépítő Mesterkurzuson kaphatsz választ a kérdéseidre. A helyek limitáltak, ne maradj le!
Részletek és jelentkezés: