LinkedIn önéletrajz e-learning

A LinkedIn jó lehetőség, ne hagyd ki!

1024 683 Karrierszerviz

Fehérgalléros szakmában dolgozol? Érdemes LinkedIn profilt létrehoznod! A „szakemberek Facebookjaként” ismert LinkedIn a fejvadászok és HR szakértők egyik elsődleges keresési felülete. Engedd, hogy megtaláljanak az új lehetőségek – és készülj fel rájuk körültekintően! Somodi Bettina karriertanácsadó segít eldönteni, hogy belevágj-e vagy sem, és ha igen, hogyan.

A LinkedIn a Profession.hu állásportál után a legfontosabb felület, ahol álláskeresőként érdemes jelen lenned. Működését tekintve a Facebook és a Profession.hu keveréke: a szakmai tapasztalataid és preferenciáid minden részletét megadhatod a felületen. Mellette, mint tehetséges, szakértő kolléga oszthatsz meg számodra releváns, érdekes tartalmakat. Mindezek célja, hogy olyan képet alkoss a szakember énedről, amely vonzó a munkáltatók számára.

A LinkedIn profil egy felturbózott önéletrajz

A munkatapasztalatod, tanulmányaid és nyelvtudásod a legfontosabb információk rólad, mint munkavállalóról” – állítja Bettina. – „Egy önéletrajz megírásakor komoly szelekciós munkát kell végezned, hogy csak a legfontosabb tudnivalókat tartalmazza, de azokat mindenképp, minél mélyebben. Ám a LinkedIn felülete másképp működik: ott elég, ha a legfontosabb adatok szerepelnek. A toborzók elsősorban a piacon ismert és használatban levő szakmai kulcsszavakat keresik, ha azok szerepelnek, nyert ügyed van.

Legyen szó önkéntes munkáról, más szakmai területekhez kapcsolódó tanfolyamokról, olvasott szakmédiumokról, a LinkedIn felületén mindet fel tudod tüntetni. Emellett csatlakozhatsz szakmai csoportokhoz, követhetsz szakmai mogulokat, akik segítenek képben maradni a szakmádat érintő trendek kapcsán.

Nem árthatsz magadnak a profillal

Ha nem is vagy aktív LinkedIn használó, érdemes egy profilt létrehoznod. A karriertanácsadó fejvadász tapasztalatokkal is rendelkezik, ez alapján állítja, hogy csak hasznodra lehet a profil. „Ha a fejvadászok egy fix pozícióra keresnek embert, bármi állhat a LinkedIn profilodon, nem lesz számukra akadály, számításba fognak venni. A legrosszabb, ami előfordulhat, hogy semmilyen lényeges információt nem adsz meg, de ez sem extrém negatív. Ahogy az sem, ha nincs profilod. Ez maximum téged hoz hátrányba, mivel így a fejvadászok és HR-esek nem kereshetnek meg érdekes ajánlatokkal. Emiatt eleshetsz olyan lehetőségektől, amelyek amúgy nagyon jók lennének neked, és amelyekkel magadtól nem is találkozhatnál.

Bettina úgy véli, mindegy, mennyire van valaki megelégedve a munkaadójával, nem érdemes burokba zárnia magát, elzárkóznia a lehetőségektől. Sok frusztrációt és szorongást felold, ha az ember látja, hogy milyen lehetőségek és kihívások akadnak a saját szakmájában máshol.

Belevágnál a LinkedIn profilod megszerkesztésébe? Engedd, hogy segítsünk, kattints IDE a támogatásért!

Leave a Reply