Barion Pixel

Hogyan tüntesd fel a munkahelyeidet az önéletrajzban?

Karrierszerviz

 

A jó önéletrajz legfontosabb része a szakmai tapasztalatok szekció. Azonban kevesen tudják, hogy igazán, hogy kell kinézzen ez a felsorolás. A cél, hogy az önéletrajzunkból minél kevesebb idő alatt, minél több információt tudjanak meg az azt olvasó szakemberek.
Ebben lehet segíteni őket egy jól strukturált, informatív leírással.

Mi szerepeljen a szakmai tapasztalat szekcióban?

Csak releváns információk
Nem szükséges az összes létező munkahelyet feltölteni, csak a megpályázott állás szempontjából releváns tapasztalatok szerepeljenek.
Fordított kronológia
Az első helyen a legutóbbi vagy épp aktuális munkahelyek legyenek, onnan haladjunk visszafelé.
A szükséges alap információk
A szakmai tapasztalatoknál az alábbi információk elengedhetetlenek:

  • Az ott töltött időszak év, hónap –tól, év, hónap –ig
  • A cég neve
  • A pozíciónk

Amit sokan nem tudnak, de a siker múlhat rajta

A megpályázott munka szempontjából releváns szakmai tapasztalatokat ki kell fejteni. A HR-esek és fejvadászok nem tudják maguktól, hogy az adott pozíció az adott cégnél mit jelentett. Ezért az alábbiak két plusz szempont is kerüljön feltüntetésre: Feladatok és eredmények

 

A feladatok

A beosztás alatt érdemes röviden, tömören leírni a legfontosabb feladatokat. Hiszen az adott beosztáshoz egészen más feladatok tartozhatnak különböző helyeken.
A HR-esek az adatbázisokat gyakran kulcsszavas kereséssel szűrik a jelölteket. Ezek a kulcsszavak az önéletrajzot is átvizsgálják, és gyakran egy-egy használt program, ismert rendszer az egyik szűrési feltétel. Éppen ezért a feladatok közé a munkánkkal, szakterületünkkel kapcsolatos legfontosabb kulcsszavakat illesszük be. Ezek lehetnek: programok, rendszerek, ….?
Ne írjunk kisregényt, szorítkozzunk a lényegre, és itt is fő szempont legyen a relevancia!

 

Az eredmények

Ez a szekció merül leggyakrabban feledésbe, pedig rendkívül fontos szerepe van. Néhány mondatban tüntessük fel az adott pozícióban elért legfontosabb eredményeinket tömören, tényszerűen. Ha tudunk, használjunk adatokat, számokat!
Ezek többet mondanak ezer szónál. Ez a szekció gyakorlatilag kiváltja, és hitelessé teszi a magamról rész: ambiciózus, eredményorientált, céltudatos stb. hangzatos jelzőit.
Néhány példa arra, hogy nézhet ez ki helyesen:

„Csoportvezetőként az elmúlt két évben a csoportom eredményei 60%-ot nőttek. Az általunk fejlesztett és bevezetett új rendszernek hála a cég kiadásait 20%-al tudtuk csökkenteni.”
„Az általam bevezetett értékesítési tölcsérnek hála a legfőbb szolgáltatásunkat 60% -al többen rendelik meg. Egy év alatt 4500 főt számláló hírlevél listát építettem. Az offline PR kampányunk nemzetközi díjat nyert.”

Szeretnéd, ha szakértők készítenék el professzionális önéletrajzodat? Ingyenes konzultáció:

Ingyenes igényfelmérés konzultáció