Barion Pixel

MIT CSINÁLOK ROSSZUL?

Karrierszerviz

A válaszra sem méltatott jelentkezések, elküldött önéletrajzok hátterében összetett problémák lapulnak. Leterhelt HR-es, rosszul szervezett folyamatok, túljelentkezés, és még sorolhatnánk napestig. Szakmai szemmel bizton állíthatjuk, van vaj a HR osztályok füle mögött is bőven, gyakran önhibájukon kívül. De a kíméletlen igazság az, hogy az igazán jó jelöltek, jó pályázati anyaggal biztosan kevesebb negatív élménnyel találkoznak.

Sepregetés a saját házunk táján

Fejvadász cégként óriási szívfájdalmunk, hogy az álláskeresést és a pályázati folyamatokkal járó kihívásokat nem tanítják az egyetemeken, főiskolákon. Pedig kevés hasznosabb tudás létezik, mint annak az ismeret, hogyan tudom saját magam értékesíteni a munkaerőpiacon.
A nem tudás persze nem feltétlenül mentesít a felelősségtől. Sok kudarctól megkíméljük magunkat, ha felteszünk magunknak néhány kérdést a pályázásunk során. Jól lehet, így negyedannyi állást pályázunk majd meg, de arányosan növekedni fognak a visszajelzések és a pozitív elbírálás mértéke is.

1.: Megfelelek az elvárásoknak?

Megszámlálni sem tudjuk, napi szinten hány olyan pályázattal találkozunk, ahol egyszerűen nem értjük, mit gondolt a pályázó. Gyakran tanulmányai, tapasztalati alapján semmi összefüggést nem vélünk felfedezni a megpályázott pozícióval. Alapigazság, hogy ha az elvárások listából kettő nem igaz ránk, az állás nem nekünk való! Ebbe beleértjük azt is, amikor a tárgyalóképesként elvárt nyelvtudás pusztán csak középfokú, vagy ha az öt éves elvárt tapasztalat csak kettő.

2.: A pozíciónak megfelelő az önéletrajzom?

A pályázók egyik legnagyobb hibája, hogy ugyanazt az önéletrajzot és motivációs levelet küldik az összes pozíció megpályázásához. A pályázati anyagokat mindig az adott pozícióhoz érdemes optimalizálni, hisz minden esetben más tapasztalatunkat, eredményünket, készségünket kell kidomborítani.

3.: Tudom, mik az elvárásaim a munkahellyel?


A legtöbb pályázó fejében helyre kell tenni, hogy az álláskeresés nem egy alá-fölérendelt viszonyról szól. Az állást kínáló cégnek legalább annyira szüksége van a pályázóra, mint fordítva. Ezt az interjú alatt is végig érdemes fejben tartani, és tisztában lenni a saját elvárásainkkal is a munkahellyel kapcsolatban. Az ehhez szükséges kérdéseket fel kell tenni, hogy ne kelljen már a felmondási idő alatt újra állásportálokat böngészni.


Ezeken túl számtalan tipp van még, amit letölthető tananyagainkból is elsajátíthat.
Ha pedig professzionális fejvadász segítségre vágyik, ismerje meg szolgáltatásainkat!