Barion Pixel

Az előadó tollából: Egy karriernap története

1024 683 Karrierszerviz

Nem szerettük volna, ha sérül a tudás átadás hatékonysága, ragaszkodtunk hozzá, hogy a teljes tematikát bemutassuk. Az önéletrajzírástól – álláspiaci ismeret átadáson keresztül – egészen az interjú témaköréig, minden sarkalatos pontot szerettünk volna górcső alá venni.

A feladat tehát nem az volt, hogy miként tudjuk lerövidíteni az álláskeresés folyamatának bemutatását, hanem, hogy milyen egyéb eszközökkel tudjuk megvalósítani a teljes-körű tréninget. Ekkor merült fel az ötlet, hogy tartsuk kis létszámmal a tréningeket, hiszen így sokkal könnyebb egyéni problémákat is vizsgálni, sokkal könnyebb a kommunikációt kialakítani. A kis létszám nem csak arra jó, hogy többet tudunk foglalkozni a résztvevőkkel egyénileg, de arra is, hogy valóban csak olyan tematikában menjünk bele mély részletességgel, ami az adott csoportot érdekli.

Az első mesterkurzus előtt csak egy dologban voltunk biztosak. Mi minden tőlünk telhetőt megtettünk az előkészületek során, hogy ne érhesse szó a tréningen megszerzett ismeretek álláskeresésben való alkalmazhatóságának tényét. Az sem volt számunkra kérdés, hogy tréningünk hasznos és hatékony eszközöket biztosít a résztvevők számára a sikeres elhelyezkedéshez. Biztosak voltunk a rendezvény pozitív végkimenetelében, de arra nem számítottunk, hogy a várakozásainkat felülmúlhatja.

Tévedtünk. Kíváncsi vagy miben? Olvass tovább és elárulom!

Annyira arra fókuszáltunk, hogy szakmailag a lehető legigényesebb tréninget tartsuk meg, hogy eszünkbe sem jutott, hogy a kis létszám milyen egyéb előnyökkel járhat. Csupán csak azért alakítottuk ki a kisebb létszámú tréning felállást, mert így tűnt stratégiailag a legoptimálisabbnak. A kis létszám nem csak arra tudott megoldást kínálni, hogy miként tudjuk minél személyre szabottabban leadni a tematikát, de arra is lehetőséget nyújtott, hogy a tréningen résztvevő szakemberek tapasztalatot cserélhessenek. A lényeg pedig most következik: Azzal, hogy korlátoztuk a tréning létszámát a hagyományos oktatási forma, (mely az előadóra helyezte volna a hangsúlyt) módosult. Egy olyan interaktív, „brainstorming” jellegű esemény jött létre, ami segítette a résztvevők tapasztalat cseréjét, egymással való megismerkedését, összebarátkozását. Ez azért volt jó számunkra, mert így sokkal bátrabban hozakodott elő mindenki saját problémáival, sokkal nyitottabb volt a közeg, ezáltal képesek voltunk azokat a témákat kiemelten bemutatni, amik a legnagyobb nehézséget okozták adott résztvevőknek. A résztvevők pedig nem „csak” annyit profitáltak a képzésből, hogy átadtunk nekik tudásunk legjavát, de egymással is kapcsolatot teremtettek, mely kifizetődőnek bizonyult.

A legutóbbi kurzus résztvevőinek mindegyike elérhetőséget cserélt egymással és kaptunk arról visszajelzést, hogy egymást képesek voltak támogatni az elhelyezkedésben. Mivel a legkülönbözőbb szakterületekről vesznek részt minden alkalommal képzéseinken, így szinte sosincs olyan, hogy két azonos profilú szakember ülne a tréningen. Elsőre ez lehet nem tűnik annyira pozitívnak, de vizsgáljuk meg közelebbről. Egyrészt a tény, hogy szakterülettől függetlenül hasonló nehézségekkel szembesül a legtöbb álláskereső egyfajta megnyugvást ad, hiszen így a szakemberek rájönnek, hogy nincsenek egyedül problémáikkal és elsősorban nem szakma függő, hogy ki milyen gyorsan helyezkedik el. Másrészt nincsenek érdek ütközések. Mindenki más területen keres állást, így nincs akadálya annak, hogy egymást segítsék, tanácsokkal lássák el.

Számunkra mindenképpen öröm, hogy nem csak egy tréninget tartunk, de segítjük a szakemberek kapcsolat építését is, ami mint tudjuk az egyik legnagyobb fegyver lehet a munkaerő-piacon.

Ha kedvet kaptál, hogy részt vegyél rendezvényünkön még nem késő. Az utolsó helyek még szabadak! Jelentkezz most és válj sikeres és profi álláskeresővé.

Meg szeretnék ismerkedni a karriernap részleteivel!